تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

انتقاد تند و تیز علی کریمی و مایلی‌کهن علیه علی دایی:

  هنوز هفته بیست‌و‌هفتم لیگ بر‌تر به پایان نرسیده، این موضوع باعث شد تا بخش مهمی از برنامه نود شب گذشته به قهرمانی تراکتورسازی و گفت‌وگو با کاپیتان و سرمربی این تیم بگذرد؛ اما بخش مهم و جنجالی نود، جایی بود که علی کریمی و کمی بعد محمد مایلی‌کهن، انتقادات تندی را علیه علی دایی، سرمربی تیم پرسپولیس مطرح کردند؛ موضوعی که موجب شد، فردوسی‌پور اعلام کند که برنامه هفته بعد نود، کاملا به وضعیت تیم پرسپولیس اختصاص داشته باشد.


  به گزارش «تابناک»، قهرمانی تراکتورسازی با تونی اولیورا و محبوبیت این روزهای این مربی، موجب شد تا پرسش این برنامه به انتخاب بهترین مربی خارجی لیگ ایران در دو دهه اخیر اختصاص داشته باشد و مخاطبان باید گزینه مورد نظر خود را از میان تونی، لوکا بوناچیچ، استانکو، مصطفی دنیزلی و زلاتکو کرانچار برمی‌گزیدند.

  حضور مرتضی اسدی، کاپیتان تیم تراکتورسازی در استودیوی نود، بخش نخست حضور تراکتوری‌ها در برنامه نود بود. او در بخشی از سخنانش از الگوهای ورزشی‌اش گفت: «آقا یحیی و سهراب بختیاری‌زاده الگوهای من بوده‌اند. من الان ۳۴ سال دارم و دوست دارم مثل این دو عزیز فوتبال بازی کنم‌».

  او که به گفته خود‌‌ در دوران حرفه‌ای فوتبالش، دو بار از زمین اخراج شده، درباره صحنه‌ای که در نخستین بازی لیگ مقابل پرسپولیس کارت قرمز گرفت حرف زد و گفت: «در آن صحنه بازی گره خورده بود، پنالتی هم داده بودیم، سر نصرتی شکسته بود و هزار و یک مشکل دیگر. در ضمن خیلی هم خوب بازی نکردیم‌».

  عادل از او درباره نقش مجید جلالی در قهرمانی تراکتورسازان در جام حذفی پرسید که اسدی گفت: «باید از جلالی هم تشکر کنم. ایشان تیم را بسته است، تا جایی که نمی‌شود نقش جلالی را نادیده گرفت. دیگر تصمیم باشگاه بود که ایشان را برکنار کردند‌».

  مصاحبه تند اسدی درباره بازی با پرسپولیس

  خودش می‌گوید: «مصاحبه من صحبتی بود که با سید جلال داشتم. او از کوره در رفته بود. من نه بی‌احترامی به باشگاه پرسپولیس کردم، نه به هواداران این تیم. سید جلال گفته بود تراکتوری‌ها زیر توپ می‌زنند که من هم جوابش را دادم. اگر نه من با سید در تیم ملی هم بازی بودم و او دوست من است‌».

  آیا بازیکنان تراکتورسازی تا به حال اعتصاب کرده‌اند؟ اسدی در این مورد توضیح می‌دهد: «نه، ما بازیکنانمان از ۴۰ درصد تا ۷۰ درصد قرارداد‌هایشان را گرفته‌اند‌».

  در خلال سخنان اسدی، دو بخش از گفت‌وگوی گزارشگر برنامه نود با خولیو ولاسکو هم پخش شد. مربی دوست داشتنی تیم ملی والیبال ایران که جمعه آن هفته همکاری خود را با ایران قطع کرد. آرژانتینی بودن ولاسکو به اندازه کافی به فردوسی‌پور این بهانه را می‌داد که برای انجام یک گفت‌و‌گوی مفصل به سراغ او برود.

  ولاسکو در پاسخ به اینکه کدام مربیان فوتبال در جهان را بیشتر می‌پسندد، گفت: «فرگوسن و گواردیولا. البته مورینیو هم مربی خوبی است‌».

  او سپس درباره گواردیولا گفت: «زمانی که در برشا بازی می‌کرد، با مربیان دیگر حرف می‌زد. از‌‌ همان زمان دوست داشت که مربی فوتبال شود. او به من زنگ زد و مشاوره گرفت. زمانی هم که در اسپانیا مربی بودم، او را در کشورش دیدم. دقیقا زمانی بود که گواردیولا اتوئو را با زلاتان معاوضه کرد. من با پپ ناهار خوردم. ‌او گفت که باید از سه مربی آرژانتینی تشکر کند. یکی سزار منوتی که در جام جهانی سرمربی آرژانتین بود، یکی بیلسا و یکی هم ولاسکو. او می‌گفت من توانسته‌ام تأثیر زیادی رویش داشته باشم و چیزهای زیادی درباره مدیریت از من یاد گرفته است. من به این افتخار می‌کنم که گواردیولا این حرف را درباره من زده است‌».
   
  خبرنگار نود از او پرسید که بهترین بازیکن جهان از نظر او چه کسی است که ولاسکو بدون هیچ مکثی گفت: «مارادونا‌».

  او سپس ادامه داد: «او برای من بهترین بود. اما الان مسی فوق العاده است. او را دوست دارم. مسی آدمی عادی است و خیلی فروتن. مردم دوستش دارند و ظاهر او اصلا شبیه به ستاره‌ها نیست‌».

  ولاسکو در بخش دیگری از سخنانش درباره دربی تهران حرف زد و گفت: «هر وقت این دو تیم با هم بازی داشتند، مجبور بودیم زمان تمرین را تغییر بدهیم. چون آن‌ها در محل تمرین ما بازی داشتند و ترافیک می‌شد. فوتبال در همه جا یک جور است و همه به این ورزش عشق می‌ورزند. آن‌ها شب‌ها پشت درهای ورزشگاه می‌خوابند‌».

  اما چرا این چیز‌ها در والیبال وجود ندارد؟ ولاسکو در این مورد هم گفت: «فوتبال در همه جای دنیا محبوب است و مردم دوستش دارند، چون خودشان هم فوتبال بازی می‌کنند. والیبال هیچ وقت به سطح فوتبال نمی‌رسد‌».

  اگر در والیبال ایران و آرژانتین امروز با هم بازی کنند، کدام تیم برنده خواهد شد؟ «ایران. چون بهتر از آرژانتین هستند. آرژانتین افت کرده و به همین دلیل من دارم به آنجا می‌روم‌». در فوتبال چطور؟ ولاسکو در این مورد هم گفت: «آرژانتین قوی است اما من اگر مربی تیم فوتبال کشورم بودم به آن‌ها می‌گفتم که حواسشان باشد. چون اصلا بازی آسانی ندارند. یک بار در جام جهانی به سوئد ۶ بر یک باختیم. من همیشه از آن روز به عنوان فاجعه سوئد یاد می‌کنم‌».
   
  اگر قرار باشد نسخه‌ای به فوتبال ما بدهید برای اینکه خط حمله قوی آرژانتین را متوقف کنیم نسخه شما چیست؟ «آرژانتین روی نیمکت هم بازیکنان خوبی دارد. اگر بازیکنی بد بازی کند نفر بهتری جای او را می‌گیرد‌».

  کدام تیم در جام جهانی قهرمان‌ خواهد شد؟ سرمربی سابق والیبال ایران در این مورد هم حرف می‌زند و می‌گوید: «حقیقت این است که در جام جهانی، تیمی که قبل از مسابقات شانس قهرمانی دارد، قهرمان نمی‌شود. در جام جهانی کره و ژاپن تیم بیلسا با ۲۲ بازی و بدون باخت پا به جام جهانی گذاشت اما آن‌ها در مرحله گروهی حذف شدند. در سال ۱۹۸۲ همه رسانه‌ها علیه ایتالیا بودند اما آن‌ها قهرمان شدند‌».

  اما ایران چطور؟ آیا تیم ملی ایران می‌تواند به مرحله بعدی رقابت‌های جام جهانی راه یابد؟ ولاسکو در این مورد هم گفت: «خیلی سخت است. گروه شما قوی است. به خصوص اینکه نیجریه هم در گروه شماست. آرژانتین به سختی توانسته نیجریه را ببرد‌».

  با پایان گفت‌وگوی فردوسی‌پور و اسدی و پخش بخش دوم گفت‌وگوی نود با ولاسکو تونی، اولیورا به استودیو نود آمد و گفت‌وگوی طولانی عادل با مربی گرم و صمیمی تراکتورسازی آغاز شد. وی در آغاز سخنانش ‌گفت: از هواداران تبریزی تشکر می‌کنم که ما را حمایت می‌کنند. با وجود مشکلاتی که داشتم، بار دیگر به تراکتور بازگشتم و‌ خوشحالم.

  وی در مورد شهر تبریز و هواداران تراکتور گفت: تبریز شهر دوم من و هواداران تبریزی جزیی از خانواده من هستند و از در کنار آن‌ها بودن لذت می‌برم.

  تونی اولیویرا در مورد قهرمانی در جام حذفی خاطرنشان کرد: این قهرمانی را فراموش نمی‌کنم چرا که با این جام شادی را برای مردم تبریز به ارمغان آوردیم.

  ‌گفت‌و‌گویی که با پخش تصاویر و ویدئوهایی ‌از واکنش‌های عجیب و غریب تونی مدام قطع می‌شد و ترجمه بد مترجم همزمان موجب شد تا این گفت‌وگو بیش از حد طولانی و کشدار شود.

  در خلال گفت‌وگو با تونی بود که بخشی از صحبت‌های تند و تیز علی کریمی علیه علی دایی و مسئولان وقت پرسپولیس پخش ‌و صحبت‌هایی که بعد از قهرمانی کریمی با تراکتور بیان شد و در این هفته بخش‌هایی از آن در رسانه‌ها منتشر شده بود.

  کریمی در بخشی از سخنانش گفت: شرط رویانیان برای قرارداد با دایی، نبودن علی کریمی در تیم بود که دایی هم این شرط را به راحتی پذیرفت.
      
  کریمی در ابتدای گفت‌و‌گوی خود گفت: «آقای دایی در ابتدای درگیری‌شان با رویانیان خوب از من استفاده کردند. اما بعد از سه چهار ماه که قرار شد به اینجا بیایند، بعد‌ها به مدیر برنامه‌های من گفتند که رویانیان تنها شرط قرارداد دایی را نبودن من در تیم تعیین کرده که دایی هم پذیرفته است‌».

  در این گفت‌و‌گو اشاره‌ای هم به اختلافات قدیمی دایی و کریمی و ماجرای پاس ندادن شد که کریمی در این خصوص حرف‌های بامزه‌ای گفت. بازیکن شماره هشت پرسپولیس در خصوص ریشه اختلافات با دایی گفت: «این طوری که نمی‌شود. اصلا نوع برخورد درست نیست. از هم‌دوره‌ای‌های ما مثل حسین کعبی و یحیی گل محمدی بپرسید. احترام باید متقابل باشد. اما برخورد این آقا درست نبود. گاهی اوقات به خاطر یک پاس سر بازیکن جوان داد می‌زد. کسی این چیز‌ها را فراموش نمی‌کند اما الان آقایان با داد و بیداد کارشان را پیش می‌برند. شاید الان همه چیز بر وفق مراد باشد اما زندگی همیشه این‌طوری نمی‌ماند.»


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 29 بهمن 1392 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 1 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :161026
 • بازدید امروز :173477
 • بازدید داخلی :15097
 • کاربران حاضر :177
 • رباتهای جستجوگر:343
 • همه حاضرین :520

تگ های برتر